19-09-2021

Sot mot me shi

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat vende-vende do të shoqërohen me reshje lokale shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gr. Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 25-27 C.

Nga drejtimi i veriperëndimit, do të fryjë erë me shpejtësi deri 8m/s.

 

Asnjë koment

Comments are closed.