21-01-2022

Ndërron jetë violinisti i mirënjohur prizrenas, Eroll Dogani

Të martën në mesditë, ka ndërruar jetë violinisti i mirenjohur nga Prizreni, Eroll Dogani, duke humbur betejën e tij jetësore nga një sëmundje vdekjeprurëse, kanë bërë të ditur familjarë dhe miq e bashkëpunëtorë të tij.

I ndjeri, Dogani, ka qenë virtuoz i vërtet në instrumentin e violinës si dhe bashkëpunëtorë i shymë yjeve të estradës mbarëshqiptare.

Varrimi i të ndjerit, do të bëhet ditën e mërkurë në varrezat e qytetit në Prizren./tvprizreni.info/

Asnjë koment

Comments are closed.