27-09-2021

Rahovec

Mjeshtri Zhani Ciko e konsideron Rahovecin “minierë” me artistë të shumtë

Në Rahovec mbrëmë nisi edicioni i tretë i festivalit kombëtar të muzikës klasike për të rinj “DoReMi-Unë dhe ti”, nën drejtimin e profesorit të muzikës Naser Dula.   Në ceremoninë […]

Ambulancat në Krushë e Ratkoc të Rahovecit filluan të punojnë edhe pasdite

Banorët e Krushës së Madhe dhe ata të Ratkocit të Rahovecit, më nuk do të kenë nevojë të kërkojnë gjetiu ndihmën mjekësore, gjatë pasdites.  Prej sot në këto fshatra, qendrat […]

Prizren: I ndërpritet paraburgim të arrestuarin për mishin e importuar nga Belgjika

Gjykata Themelore nw Prizren i ka ndërprerë masën e paraburgimit Anton Jupes i cili ishte arrestuar në lidhje aferën e mishit të importuar nga Belgjika, muajin e kaluar. Lajmin për […]

Rahovec: Synohet largimi i mbeturinave të ngurta dhe të amvisërisë

Komuna e Rahovecit, sot do të nisë aksionin për pastrim në gjithë territorin e kësaj komune. Kryetar i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi u bëri thirrje qytetarëve të kësaj anë, […]

Rahovec: Policia heton hedhjen e nxënësit nga kati i dytë i shtëpisë së tij

Policia rajonale e Gjakovës ka bërë të ditur se të mërkurën ka pranuar informatën se një nxënës i klasës së shtatë të shkollës fillore të mesme të ulët “Bekim Sylka” […]

Rahovec: Latifi i pakënaqur me inspektorët e mjedisit

Në sallën e Kuvendit Komunal, Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, sot ka mbajt debat me kryetarët e lagjeve në qytetin e Rahovecit dhe kryetarët e fshatrave,  ndërsa është […]

Në Ditën e Tokës, mbillen 1.500 fidane të pishave në Rahovec

Rahoveci, do të jetë nikoqir i aktiviteteve për shënimin e Ditës Botërore të Tokës, në nivel vendi për këtë vit. Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MMPH) dhe Komuna e […]

Newsletter

  • Abonohuni tani!

    Për më të rejat nga Gazeta e Prizrenit.

    Ju falemnderit!

    Gabim!